| Processor | Intel Core i9-12900HX processor | |
|---|---|---|
| Display | 17.3 inch Display | |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Graphics | |
| OS | Windows 11 Pro 64-bit | |
| RAM | 32 GB DDR5 4800MHz RAM | |
| Memory | 1 TB NVMe Gen 4x4 SSD | |
| Battery | 4-Cell, Li-Polymer 99.9Whr battery | |
| Warranty | 1 Year Warrenty |
| Name | MSI Titan GT77 |
|---|---|
| Model | Titan GT77 |
| Price | Tk 448,017 |
| Brand | MSi |
| Type | Notebook |
| Showroom | Click Here |
| Launch Announcement | Yes |
|---|
| Network Type | Killer WiFi 6E AX1675 (2x2) |
|---|
| Display Type | 4K UHD Thin Bezel 120Hz, Anti-Glare Wide View Angle (100% DCI-P3) Display |
|---|---|
| Display Size | 17.3 inch |
| Display Resolution | 2160 x 3840 Pixels |
| Webcam | HD Webcam |
|---|
| Body Dimensions | 15.63 (W) x 12.99 (D) x 0.91 (H) |
|---|---|
| Body Weight | 6.82 lbs (3.3 kg) |
| Body Build | Magnesium alloy |
| Body Color | Core Black |
| Operating System | Windows 11 Pro 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i9-12900HX |
| Generation | 12th Generation |
| Ram | 32 GB DDR5 4800MHz |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | No |
| SSD Capacity | 1 TB NVMe Gen 4x4 SSD |
| eMMC Capacity | No |
| Graphics Memory | 16GB GDDR6 |
| Battery Type | Li-Polymer |
|---|---|
| Battery Capacity | 4-Cell, Li-Polymer 99.9Whr battery |
| Battery Backup | Up to 10 hours |
| Audio | 1 × Audio combo jack |
|---|---|
| Loudspeaker | 2 × 2W Stereo Speakers |
| 3.5mm Jack | Max 5W (Smart Amp) |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Killer WiFi 6E AX1675 (2x2) |
| Bluetooth | Yes, 5.2 |
| USB | 2x Type-C (USB / DP / Thunderbolt 4) 3x Type-A USB3.2 Gen2 1x RJ45 1x SD Express Card Reader 1x Mini-DisplayPort |
| Other Features | Cherry Mechanical SteelSeries Per-Key RGB (99 Key) |
|---|
the parts have good quality for the price
Display: 17.3 Inches 4K UHD LCD LED Display
Processor: Intel Core i9-9980HK Processor
RAM: 32GB DDR4 2666mhz RAM
OS: Windows 10 Home 64-bit
Battery: 4-cell Lithium Polymer (Li-Polymer) 4670 mAh Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 16.0 Inch 4K UHD 144Hz Display
Processor: Intel Core i9-13900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz dual-channel RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 80WHr rechargeable lithium-ion polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD 240Hz Display
Processor: Intel Core i7-13800HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4 cell 99.9Whr Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 16.0 inch WQXGA IPS Display
Processor: Intel Core i9-12900H with vPro Processor
RAM: 64 GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-Cell 90Whr Li-Polymer battery.
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 inch 4K UHD Display
Processor: Intel Core i9-12900HX Processor
RAM: 32 GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-Cell, Li-Polymer 99.9Whr battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 inch Display
Processor: Intel Core i9-12900H processor
RAM: 32 GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell 82Wh Lithium-ion battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 inch Display
Processor: Intel Core i9-13900HK Processor
RAM: 16 GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 80WHr rechargeable lithium-ion polymer battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 15.6 inch 4K OLED IPS Display
Processor: Intel Core i7-12800H
RAM: 16GB DDR5 3200MHz RAM
OS: Windows 10 Pro
Battery: 4 cell (99.9Whr) Li-Polymer battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 inch QHD Display
Processor: Intel Core i7-1165G7 Processor
RAM: 16GB DDR6 4200Mhz RAM
OS: Windows 10 Home
Battery: Lithium-ion 4583 mAh battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →